Veri Kurtarma

Virüs, disk arızası, yetersiz güvenlik önlemleri, yazılım yükseltirken veya yüklerken olan hatalar ya da basit bir kaza sonucu arıza oluşabilir. Bazı durumlarda depolama birimi bir süre su altında kalmış veya yangından kurtarılmış olabilir. Karşılaştığınız zorluk ne olursa olsun AKSİYON BİLİŞİM’İN mutlaka bir çözümü vardır. Diskinizin tamamına ya da ihtiyacınız olan veriye erişememe halinizde mutlaka uymanız gereken bazı kuralları sizinle paylaşmak istedik.

 

Şeyhsinan Mah. Hacı Salih SK. no:8 Çorlu da bulunan firmamız; Çerkezköy, Ergene, Lüleburgaz, EdirneKırklareli bölgelerinde bulunan ticari işletmelere; Kurumsal Mail, Hosting, Web Sitesi, Bilgisayar Ürünleri Servis ve Hizmetleri, Sektörel Yazılım Çözümleri, ERP/MRP Yazılım Çözümleri/Barkod Sistemleri, Pc, Sunucu , Cisco Modem ,LAN, WAN, Wireless ve Anahtar Teslim Data Center Kurulumları, Veri Kurtarma, Yedek Alma, SSD, SATA HDD Çözümleri Kurulumları gibi hizmetler vermektedir.

AÇMAYI DENEMEYİN!

Diske ya da ihtiyacınız olan veriye ulaşmakta problem yaşadığınız zaman, bunu doğal olarak birkaç kez denemek isteyeceksiniz. Size önerimiz bu denemeleri kesinlikle uzatmamanız. Eğer diskinizde fiziksel bir hasar varsa bu ısrarlı tavrınız hasarı daha ciddi boyutlara taşıyabileceği gibi, hasarsız olan bölümlere de sıçramasına sebep olarak.

VERİLERİNİZ KAYBOLMASIN

Bu gibi durumlarda kesinlikle diske yeni bir şey kaydetmeyin ve silmeyin. Teknik bilgiler yazımızda açıkladığımız gibi veri dizilim mantıklarından dolayı, dosya yönetim sisteminiz yeni ekleyeceğini herhangi bir veriyi kayıp dosyanızın üzerine yazabilir ve bu sefer karşımıza geri dönüşü çok daha zor olan bir veri kaybı senaryosu çıkar.

HAFIZA KARTLARINA DİKKAT!

Eğer hasar görmüş veri MMC-SD gibi bir hafıza kartı içerisindeyse tüm kurallar yine geçerli olacaktır. Dolayısıyla kesinlikle üzerine yeni bir veri eklemeyin ve “silmeyin”. Bu gibi durumlar ilk akla gelen çözüm okunamayan hafıza kartını bir başka cihaz ile okumaya çalışmaktır. Bu her ne kadar mantıklı bir çare gibi gözükse de hafıza kartınızı okutmaya çalıştığınız bir başka cihaz bu erişim denemeleri sırasında başka referans verileri yazmaya çalışabilir ve yine dönüşü zor hasarlara neden olabilir.

SİZLER MÜDAHALE ETMEYİN

Diskinizin hasarlı olduğunu düşünüyorsanız, hemen sisteminizi kapatıp elektrik bağlantılarını kesin. Eğer çok donanımlar konusunda çok deneyimli değilseniz, diskinizi kendiniz çıkartmaya çalışmayın. Bazı hasar durumlarında diskler ciddi fiziksel hassasiyete sahip olabilir. Bunun yanı sıra eğer diskinizden tuhaf sesler duyuyorsanız, bilgisayarınızı kapattıktan sonra kesinlikle tekrar tekrar “açmayın”, her açma denemeniz sesin sebep olduğu mekanik arızayı önemli düzeyde tetikleyecektir. Veri kurtarma profesyonel bilgi birikimi, mühendislik formasyonu ve deneyim gerektiren nitelikli ve hassas bir iştir.
Konunun uzmanı olan firmamız veri kurtarma çalışmalarını, geliştirmiş olduğu ileri seviye kod tabanlı yazılım altyapısı ve özel teknikler ile verilerin depolandığı ortamlardaki en küçük birim alanlar (bayt, sektör, blok, küme) bazında yapmakta ve muhtemel kesin sonucu elde etmektedir. İstatistiklerimize göre veri kayıplarının gerçek nedeni veri kaybına neden olan ilk olay değil bu olay sonrası yapılan bilinçsiz ve yanlış müdahalelerdir. Veri kurtarma işi en başından itibaren doğru algılanması ve sonuna kadar da doğru uygulanması gereken kritik işlemler sürecidir. Bu süreçte ilk ve en önemli konu doğru bilgi ve doğru muhataptır. Konuyu sıradan bir servis hizmeti gibi algılamak en çok düşülen hatalardan biridir. Veri kayıplarında alelacele ve gelişigüzel yapılan müdahaleler çoğu zaman veri kaybının gerçek nedenine dönüşmektedir. Bu nedenle veri kayıplarında sakin olmak, durum değerlendirmesi yapmak, gerek konuyu gerekse konu ile ilgili çalışmaları olan firmaları araştırmak ve anlamaya çalışmak işin ilk yarısını oluşturmaktadır.

İletişim

Aşağıda bulunan iletişim bilgileri ile bize doğrudan ulaşabilir yada iletişim formunu doldurarak bize mesaj bırakabilirsin. - Adres: Şeyh Sinan, Mah. /A, Hacı Salih Sk. No:8, 59860 Çorlu / Tekirdağ
    captcha