ÇORLU-ÇERKEZKÖY-TEKİRDAĞ-BULUT-YEDEKLEME-SAKLAMA

Bulut Yedekleme Nedir?

Bulut yedekleme, verilerinizi, şirket dışındaki bir depolama sistemine internet üzerinden güvenli bir şekilde aktararak şifreli bir şekilde depolamanıza olanak sağlayan bir hizmettir.
Buluttaki yedeklenen alanın tüm altyapı ve destek hizmetleri tamamen satıcı tarafından yönetilir. Bu alanlar verilerinize kesintisiz olarak erişmeniz için tasarlanmıştır Verilerinizi yedeklemenin pek çok yolu vardır.
Çeşitli yedekleme uygulamaları ile harici diske veya ağınızdaki bir NAS/SAN cihazında verilerinizi saklayabilirsiniz. Verilerinizi güvende tutmanın en etkili yollarından biri de bulut yedekleme hizmetidir.
Aksiyon Bilişim Çorlu, Çerkezköy, Kırklareli, Tekirdağ Bulut Yedekleme Hizmeti NarBulut, Yedekleme, Saklama Çözüm Ortağı, Veri Güvenliği, Hizmetleri sağlar.

Bulut Yedekleme Özellikleri

Fiziksel yedekleme yöntemleri tam anlamıyla %100 güvenlidir diyemeyiz. Bu nedenle yedekleriniz güvenliği için şirketinizde fiziksel olarak yedekleme yapmalı ve bir kopya da (sistem ve fiziksel arızalara, içeriden veya dışarıdan art niyetli saldırılara, doğal afetlere karşı) şirketinizin dışında güvenli bir bulut yedekleme firmasında verilerinizi yedeklemelisiniz. Olası felaket durumlarında fiziksel yedek kaynaklarınızdan herhangi bir sebeple verilerinize geri dönemediğiniz durumlarda, verilerinize en güncel haliyle buluttan ulaşabilirsiniz. Bulut yedekleme süreçleri günümüzde birçok işletme için zorunluluk olmaktadır. Geleneksel yedekleme yerine bulut yedekleme kullanmak kurumlara esneklik, ölçeklendirme ve bütçelerinin daha iyi yönetilmesine katkı sağlamaktadır.

Narbulut Nasıl Çalışır ?

Kullanıcılar mail adresine gelen aktivasyon linkinden belirlemiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile https://panel.narbulut.com adresinden Narbulut yönetim paneline giriş yaparak uygulamayı indirir. Sunucu ve Bilgisayarlarınıza yüklenen yazılım vasıtasıyla Narbulut Yedekleme Sistemi ile bağlantı kurulur. Uygulama üzerinden veya Narbulut Web Panel aracılığıyla yedeklemek istediğiniz klasörler, dosya uzantıları, boyutları ve zamanları ile ilgili politikalar tanımlanır.
Narbulut ile Dosyalarınızı, Maillerinizi, SQL veri tabanlarınızı güvenle yedekleyebilirsiniz. Narbulut ilk gönderimde verilerinizin tamamını sonraki gönderimlerde ise sadece değişenleri yedekler. Artık Narbulut ile verileriniz güncel ve güvendedir. Yapmış olduğunuz her bir değişiklik anlık olarak Narbulut’a yedeklenir ve ayrı ayrı versiyonlanır. Son 30 güne kadar sınırsız versiyon tutar. 1 yıla kadar her ayın son versiyonu tutulur. Bir önceki yılın son versiyonu da tutularak 1 yıllık geri dönüş noktaları oluşturulur. Silinen dosyalarınız geri dönüşüm kutusunu boşaltsanız dahi 60 gün boyunca Narbulut’ta saklanır. Her hangi bir sebeple verilerinize ihtiyacınız olduğunda, Narbulut sayesinde uygulama veya web panel üzerinden, her yerden ve güvenli bir şekilde erişebilirsiniz.
Narbulut ile, oluşturduğunuz politika gereği belirtilen klasörlerdeki tüm verilerinizi yedekleyebileceğiniz gibi BlackList – WhiteList özelliğiyle sadece kritik öneme sahip dosyalarınızı da yedekleyebilirsiniz. Narbulut yedeklerinizi buluta aktarırken programlarınızı kapatmanız gerekmez. Siz işinizi yaparken Narbulut çalışmanızı kesintiye uğratmadan arka planda verilerinizi otomatik olarak Narbulut veri merkezine yedekler.
Narbulut bilgisayar veya sunucularınızda çalışırken minimum kaynak tüketir. Dosyalarınızın bozulması, silinmesi, çalınması ve benzeri sebeplerle kaybolması durumunda veri dosyalarınızı kurtarmak Narbulut’la çok kolaydır. Uygulama üzerinden veya kullanıcı adınız ve şifrenizle Narbulut paneline giriş yaparak verilerinize çok kolay ve güvenle erişebilir, dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

Narbulut Avantajları nelerdir?

 • Donanımı yatırımı gerektirmez. Maliyet avantajı sağlar
 • Yedekleme operasyonunuzda yönetim kolaylığı sağlar.
 • Narbulut otomatik olarak çalışır, olası hatalarda bildirimlerle sizi uyarır. Takip etmek gerekmez.
 • Bilgisayarlarınızın yerelde veya uzakta her yerden kolayca yedeklenir.
 • Bilgisayarlarınızın yerelde veya uzakta her yerden kolayca yedeklenir.
 • Başarılı veya başarısız tüm yedekleme işlemlerini raporlar ve sizi bilgilendirir.
 • Yedeklediğiniz dosyalarınıza her yerden güvenle ulaşmanızı sağlar.
 • Şirketinizdeki verileri art niyetli eylemlere veya hatalara karşı %100 güvence altına alır.
 • Cryptolocker saldırılarında sizi SMS ile bilgilendirir. %100 zarar görmenizi engeller.

KVKK Gereği Bulut Yedekleme

3.4.Kişisel Verilerin Bulutta Depolanması Kişisel verilerin bulutta depolanması, hukuka aykırı işlemenin ve erişimin önlenmesi ile hukuka uygun muhafaza yükümlülüğü olan veri sorumlusunun kendi bilgi teknolojileri sistemi ağından ayrılmasına ve kişisel verilerin bulut depolama hizmeti sağlayıcıları tarafından işlenmesine eden olduğundan, bu durum birtakım riskleri beraberinde getirmektedir. Bu nedenle, bulut depolama hizmeti sağlayıcısı tarafından alınan güvenlik önlemlerinin de yeterli ve uygun olup olmadığının veri sorumlusunca değerlendirilmesi gerekmektedir.
Bu kapsamda, bulutta depolanan kişisel verilerin neler olduğunun detaylıca bilinmesi, yedeklenmesi, senkronizasyonun sağlanması ve bu kişisel verilere gerekmesi halinde uzaktan erişim için iki kademeli kimlik doğrulama kontrolünün uygulanması önerilmektedir. Söz konusu sistemlerde yer alan kişisel verilerin depolanması ve kullanımı sırasında, kriptografik yöntemlerle şifrelenmesi, bulut ortamlarına şifrelenerek atılması, kişisel veriler için mümkün olan yerlerde, özellikle hizmet alınan her bir bulut çözümü için ayrı ayrı şifreleme anahtarları kullanılması gerekmektedir. Bulut bilişim hizmet ilişkisi sona erdiğinde; kişisel verileri kullanılır hale getirmeye yarayabilecek şifreleme anahtarlarının tüm kopyalarının da yok edilmesi gerekir.

İletişim

Aşağıda bulunan iletişim bilgileri ile bize doğrudan ulaşabilir yada iletişim formunu doldurarak bize mesaj bırakabilirsin. - Adres: Şeyh Sinan, Mah. /A, Hacı Salih Sk. No:8, 59860 Çorlu / Tekirdağ
  captcha