E-Bilet

EDM Elektronik Bilet, alıcısına elektronik araçlar vasıtasıyla gönderilmek üzere belge biçiminde oluşturulmuş elektronik bileti ifade etmektedir.

Kara ve deniz yolu ile şehirlerarası ve uluslararası yolcu taşımacılığında EDM Elektronik Bilet kullanımı başlamıştır. Ayrıca kara yolu yolcu taşımacılığı yapanlar elektronik yolcu listesini EDM E-Bilet hizmeti ile düzenleyebileceklerdir.

Mükellefler E-Bilet Uygulamasını, kendi bilgi işlem sistemleri üzerinden veya Başkanlıktan E-Bilet izni almış özel entegratör bilgi işlem sistemi üzerinden olmak üzere iki yöntemle kullanabileceklerdir.

 

KİMLER E-BİLET UYGULAMASINA GEÇİŞ YAPABİLİR?

 

Halihazırda kâğıt ortamda bilet düzenleyen bütün işletmeler elektronik ortamda bilet düzenleyerek E-Bilet uygulamasına geçiş yapabilir. Müşterilerine bunları elektronik ortamda iletebilir ve bu biletleri elektronik ortamda ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde en az 10 yıl boyunca saklayabilirler.

Örneğin; sinema, tiyatro, konser, spor gibi her çeşit etkinlikler ile kara, deniz ve hava yolu taşımacılığı ile şehirler arası veya uluslararası yolcu taşımacılığı konusunda faaliyet gösteren firmaların EDM Elektronik Bilet uygulamasının avantajlarından faydalanması mümkündür.

E-BİLET ZORUNLU MU?

edefter e fatura çorlu çerkezköy edirne kırklareli silivri

ELEKTRONİK BİLET SÜREÇLERİ

 

Elektronik biletlerin; elektronik ortamda düzenlenmesi, internet de dâhil olmak üzere elektronik araçlar ve ortamlar vasıtasıyla iletilmesi, muhafazası ve ibrazı esastır.

Ancak muhatabı tarafından istenilmesi hâlinde, izin alan mükellefler, düzenledikleri elektronik biletlerini merkez, şube ve acentelerinden kâğıt olarak teslim edeceklerdir.

Kâğıt çıktının verilmesi halinde ayrıca merkez, şube veya acente tarafından imzalanıp kaşelenmesine gerek bulunmamaktadır. Muhatabı tarafından istenilmesi halinde elektronik bilet düzenleme izni alan seyahat firmaları elektronik biletleri mali mühür veya güvenli elektronik imza ile imzalayarak elektronik araçlar ve ortamlar vasıtasıyla teslim edeceklerdir.

Elektronik Biletler, kâğıt baskısı alınabilecek şekilde yolcuya iletilmesi gerekir. Elektronik Bilet ve elektronik yolcu listelerinin düzenlendikleri günü takip eden günün sonuna kadar mükellef ya da özel entegratör tarafından GİB sistemine yüklenmesi gerekmektedir.

 

NEDEN EDM E-BİLET?

OPERASYONUNUZ HIZLANIR VE VERİMLİLİĞİNİZ ARTAR

 

Kâğıt bilet tedarik, depolama ve gönderim maliyeti ortadan kalkar. Sarf malzeme tüketimi azalır. Kaynak israfını ve bilet prosedürlerindeki giderleri azaltır.

EKONOMİK & HATASIZ BİLET GÖNDERİMİ

 

Bilet işlemleri için ayrı bir personele gerek kalmaz bilet oluşturma sırasında oluşacak hataların önüne geçmiş olursunuz.

 

ÜST DÜZEY GÜVENLİK

 

Biletleriniz, 4 yedeklemeli veri merkezlerimizde 3DS şifreleme teknolojisiyle en güvenli şekilde saklanır. Biletlerinize dilediğiniz an online erişebilirsiniz.

YASAL GEÇERLİ SAKLAMA

 

EDM güvencesiyle saklama zorunluluğu olan biletleriniz 10 yıl boyunca EDM sistemlerinde arşivlenir. Biletlerinizi online olarak istediğiniz anda istediğiniz yerden görüntüleyebileceksiniz.

ERP VE MUHASEBE PROGRAMINIZA TAM ENTEGRASYON

 

EDM, ERP sistemlerinizle tam entegrasyon sağlar. Bu sayede sizlerde biletlerinizi otomatik ve hızlı şekilde gönderebilirsiniz.

7/24 MÜŞTERİ TEMSİLCİ

 

İlinizde sizlere özel atanan satış ve servis saha temsilciliği tarafından tüm başvuru, kurulum, eğitim ve teknik servis desteği alır. EDM merkezde, 7/24 arayabileceği bir asıl birde yedek müşteri temsilcisi size özel atanır.

 

EDM E-BİLET KULLANIMINDA ÖNCÜ SEKTÖRLER

 

  • OTOBÜS TAŞIMA
  • DENİZ TAŞIMA
  • ETKİNLİK VE ORGANİZASYON DÜZENLEYİCİ KURULUŞLAR

 

Çorlu, Çerkezköy, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli’de Küçük, Orta, Büyük işletmelere yetkin ve tecrübeli kadromuz ile e-Bilet geçişlerinizde danışmanlık yapıyoruz.

İletişim

Aşağıda bulunan iletişim bilgileri ile bize doğrudan ulaşabilir yada iletişim formunu doldurarak bize mesaj bırakabilirsin. - Adres: Şeyh Sinan, Mah. /A, Hacı Salih Sk. No:8, 59860 Çorlu / Tekirdağ
    captcha