Çorlu Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

KAMERA SİSTEMLERİ
Kamera sistemleri günlük yaşantımızda çok önemli bir yer edinmektedir. Birçok olayın aydınlatılmasında, trafik kontrollerinde, üretim atölyeleri kontrollerinde bu sistemlerden faydalanılmaktadır. Bunların yanında ev, işyeri ve bina gibi yaşam alanlarımızın güvenliği içinde bu sistemlere ihtiyacımız vardır. Son yıllarda hızla gelişen güvenlik sistemleri sektörü, kullanıcılara çok profesyonel ürünler ve sunmaktadır. Profesyonel ürün ve çözümlerin yanı sıra teknik olarak bir güvenlik sistemi işlevlerini yerine getiremeyecek derecede amatör ürünlerde maalesef piyasada çokça bulunmaktadır. Güvenlik kamera sistemi kısaca farklı bölgelerdeki kameraların aldığı görüntülerin bir veya birkaç merkezden izlenmesi ve kontrol edilmesidir.
Çerkezköy, Lüleburgaz, Ergene, Çorlu Kamera, Güvenlik Kamerası , IP Kamera, CCTV Kamera , Alarm, Yangın Sensörleri, Güvenlik Sistemleri, Wireless Teknolojileri, Aktif Cihaz konfigürasyon, IP kamera Sistemleri, IP Telefon sistemleri ve Bilişim Ürünleri gibi konularda hizmet vermektedir…

KAMERALAR

Güvenlik kameraları, profesyonel güvenlik kamera sistemlerinin başlıca ürünüdür. Görevi lense yansıyan görüntüyü alıp işlemek ve video çıkışından izlenmek istenen üniteye göndermektir. CCTV ( Closed Circuit Television – Kapalı Devre Televizyon ) sistemlerinin en önemli unsuru olan güvenlik kameralarının profesyonel olanları CCD ( Charge Coupled Device ) olarak adlandırılır. CCD bir güvenlik kamerasının beyni diyebileceğimiz ünitesidir. Lense düşen ışığı alır ve elektronik sinyallere çevirir. Bir güvenlik kamerası alırken dikkat etmemiz gereken en önemli hususlar CCD Sensör, çözünürlük değerleri ve ışık kontrolüdür.

KAMERALAR TÜRLERİ

Sabit Box Kameralar:
CCTV sistemlerinde en çok tercih edilen kamera türüdür.Genellikle iç ortamlar için tercih edilir.Çözünürlük , görüntü kalitesi , ışık kontrolü gibi birçok artıları bulunmaktadır. Lens ve montaj ayağı ile birlikte kullanılabilir.Ayrıca muhafaza ile dış mekanlarda da kullanılabilir.
Gece Görüşlü Kameralar:
Adından da anlaşılacağı üzere gece görüş özelliğine sahiptirler.Genellikle CCD chip’in çevresini kaplayan Infrared devresi yardımı ile düşük ışıkta ve tamamen karanlık ortamlarda görüntü alabilmektedir.
Dome Kameralar:
Elektronik aksamı hemen hemen sabit box kameralar ile aynı olan bu kameralar yarım küre şeklindedir.Genellikle estetiğin önemli olduğu mekanlarda tercih edilirler.
Hareketli ve Zoom’lu Kameralar :
Daha çok geniş ve büyük alanların kontrolü için tercih edilen bu kameralar Pan – Tilt hareket üniteleri ve Optik zoom özellikleri ile büyük alanların kontrolünü oldukça kolaylaştırmaktadır.
Kayıt Üniteleri:
Güvenlik kamera sistemlerinde en önemli ünitelerden biriside DVR ( Digital Video Recorder ) kayıt üniteleridir. Kayıt üniteleri kameralardan gelen görüntüleri çeşitli fotmatlarda sıkıştırarak hafızasına ( HDD ) kaydeder.Güvenlik kameralarında kayıt iki türlü yapılmaktadır.Bunlar;
Stand Alone Dijital Kayıt Cihazları :
Stand Alone kayıt cihazları tamamen bağımsız çalışan ünitelerdir.Kameralardan aldığı görüntüleri çeşitli formatlarda ( H264 – MPEG4 – MJPEG ) sıkıştırarak içerisine takılan harddiske kaydeder.Dijital kayıt cihazlarında görüntüler, bir monitör veya TV üzerinden izlenebilir.Cihaz uzaktan kumanda,mouse ve network aracılığıyla kontrol edilir.Kayıt cihazlarında kaliteyi etkileyen birçok unsur vardır.Bunlar çözünürlük, frame hızı , sıkıştırma formatı , internet ve kullanıcı desteği , işletim sistemi vb.
DVR Kartlar:
Dvr kartlar ekonomik bir çözüm olarak üretilmiş kayıt üniteleridir.Bu kartlar Bilgisayarın PCI slotlarına takılır ve kartın yazılımıda bilgisayara kurulur.DVR kartlar kameralardan aldığı görüntüleri çeşitli formatlara dönüştürerek ve sıkıştırarak bilgisayarın içersindeki harddiske kaydeder.Görüntüler bilgisayara kurulan yazılım aracılığıyla izlenir ve kontrol edilir.DVR kartlarda kaliteyi etkileyen unsurlar; çözünürlük , izleme ve kayıt frame hızı , sıkıştırma formatı , internet ve kullanıcı desteği , bilgisayarın performansını etkileme derecesi ve vb.DVR kartlar, stand alone cihazlar gibi profesyonel sistemlerde kullanılamazlar.Daha çok küçük projelerde tercih edilirler.Büyük projelerde ve sofistike sistemlerde Stand alone DVR cihazları kullanılır.
Lensler:
Lensler CCTV güvenlik kamera sistemlerinde önemli bir unsurdur. Güvenlik kamera sistemlerinde lens seçimi çok önemlidir.Lens seçimini etkileyen faktörler ; Odak uzaklığı , alanın genişliği ve uzunluğu ve ışık oranıdır.Güvenlik kameralarında kullanılan lenslerden bazıları;
Sabit Lensler:
Sabit lensler adından da anlaşılacağı üzere sabit bir bakış açısına sahip lenslerdir.Bu lenslerde ışık ayarı yoktur.Sabit lensler sadece ışığın çok fazla değişime uğramadığı ve genellikle kapalı mekanlarda kullanılır.Ekonomik maliyetinden dolayı çok tercih edilir.
Varifocal Lensler:
Varifocal lensler bakış açısı üzerinden ayarlanabilen lenslerdir.Varifocal lenslerin belirli bir açı aralığı vardır ve istenilen açı ayarı yapılabilir.Bu lenslerde şışık kontrolüde manuel ve otomatik olarak yapılabilmektedir.Işık miktarının değişen olduğu yerlerde ve genellikle dış mekanlarda Varifocal lens kullanmak görüntülerin daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.
Motorlu Zoomlu Lensler:
Motor zoom lensler zoom yapabilen açı ayarı ve ışık kontrolü elektronik olarak yapılabilen lenslerdir.Genellikler büyük çaplı ve geniş alanlara kurulan sistemlerde kullanılan bu lensler maliyeti açısından çok yüksektir.
Güç Kaynakları:
Güç kaynakları ve besleme üniteleri güvenlik kamera sistemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.İyi analiz edilmeyen ve genellikle temel elektronik bilgisinden yoksun kişiler tarafından kurulan sistemlerde güç ünitelerinin yanlış seçimi ve kullanılımı sistemlerde büyük maddi sorunlara yol açabilir.Örneğin 10.000 USD değerindeki güvenlik kamera sisteminiz yanlış kullanılmış 70 USD değerindeki bir besleme ünitesi tarafından zarar görebilir. Sisteminizin sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için besleme ünitelerinde ve tüm güvenlik sistemleride profesyonel kişilerin tavsiyelerini almanız yararınıza olacaktır. Besleme ünitelerinde dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar ;
Kısa devre koruması soğutucusu
Sisteminize uygun akım ve voltaj değeri
Besleme ünitesinin dış muhafazası
Kablolar
Güvenlik kamerası sistemlerinde dikkat edilmesi gereken konulardan biride kablo seçimidir.Güvenlik kamera görüntüleri çok küçük elektronik sinyallerdir.Bu küçük sinyaller kameradan izleme veya kayıt ünitesine ulaşana kadar kayıplara uğrar ve buda görüntünün kalitesini düşürür.Bu kayıpları 0’a düşürmek imkansızdır ama kaliteli bir kablo kullanıldığı takdirde kayıp minimum seviyede olacaktır.Bu nedenle kablo seçinde dikkatli davranmalı ve profesyonel kişilerin tavsilerine uyulmalıdır.
Diğer Ürünler
Dış mekan muhafazaları: Dış mekanlarda kameraların dış ortam etkenlerinden zarar görmemesi için kullanılır.
Monitörler: Kayıt cihazı , Quad ve Switcher gibi ünitelerden gelen görüntüleri izlemek için kullanılır.
Görüntü ve Besleme Jackları: Kameraların ve kayıt cihazlarının görüntü ve besleme çıkışları ile kablo arasındaki bağlantıyı sağlayan jacklardır.

A’ dan Z ‘ ye

Şeyhsinan Mah. Hacı Salih SK. no:8 Çorlu da bulunan firmamız; Çerkezköy, Ergene, Lüleburgaz, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ bölgelerinde ki müşterilerine; fabrika, ticarethane, üretimhane, kobi, orta/büyük/küçük işletmelere; Bilgisayar Ürünleri Servis ve Hizmetleri, Sektörel Yazılım Çözümleri, ERP/MRP Yazılım Çözümleri/Barkod Sistemleri, Pc, Sunucu , Cisco Modem ,LAN, WAN, Wireless ve Anahtar Teslim Data Center Kurulumları, Network Sistemleri Kurulum ve Servis hizmetleri, Fiber Optik Kablolama, Fiber Optik Fusion Sonlandırma, OTDR İşçilikleri, Data Kablolama, Data Sonlandırma, Data Test, Data Etiketleme, Kabinet Montaj, Data Center Uygulamaları, Wireless Teknolojileri, Aktif Cihaz konfigürasyon, IP kamera Sistemleri, IP Telefon sistemleri ve Bilişim Ürünleri gibi konularda hizmet vermektedir..

 • LAPTOP TAMİRİ
 • EKRAN TAMİRİ
 • TABLET TAMİRİ
 • YAZICI TAMİRİ
 • MASAÜSTÜ PC TAMİRİ
 • ANA KART TAMİRİ
 • YEDEK ALMA
 • VERİ KURTARMA
 • KAMERA SİSTEMİ
 • NETWORK
 • GÜVENLİK DUVARI
 • MİKROTİK FİREWALL
 • BARKOD SİSTEMİ

 

Kapsamlı hizmetlerimiz arasında teknik telefon desteği, uzaktan çevrimiçi destek, acil durum yerinde destek, danışmanlık, proje planlama ve uygulama, donanım ve yazılım satışları, özel yazılım ve web uygulamaları ve günlük ağ yönetimi ve servisi bulunmaktadır.

İletişim

Aşağıda bulunan iletişim bilgileri ile bize doğrudan ulaşabilir yada iletişim formunu doldurarak bize mesaj bırakabilirsin. - Adres: Şeyh Sinan, Mah. /A, Hacı Salih Sk. No:8, 59860 Çorlu / Tekirdağ
  captcha