Kurumsal Mail Hizmeti

Neden Kurumsal E-Posta Kullanmalıyım ?

Güncel e-posta kullanıcı sayısının 4.037 milyar olduğunu hesaba katarsak, ortalama bir gelen kutusunda her e-posta’nın göze çarpması zor olabilir. Fakat kurumsal bir e-posta adresi, kalabalığın ve en önemlisi rekabetin dışında kalmanıza yardım eder.

1. Profesyonel bir görünüm sağlar
Kurumsal bir e-post adresi markanızın daha profesyonel görünmesini sağlar. Herkes bir Gmail hesabı oluşturarak, her yere e-posta gönderebilir. Fakat kurumsal bir iş e-posta adresi, müşterilerinizin gözünde profesyonelliği ne kadar ciddiye aldığınızı gösterir.

2. Marka tanıtımına katkıda bulunur
Kurumsal bir e-posta adresi markanızı daha tanınabilir hale getirir. Alan adınızın e-posta adresinizde yer alması, markanızı ve web sitenizi tanıtmanıza yardımcı olur. Sizden e-posta alan kişiler, e-posta adresinizi markanızla ilişkilendirir.

3. Müşteri güvenini artırır
Kurumsal e-posta adresi müşteri güvenini ve bağlılığını artırır. Müşteriler iş ile ilgili bir teklifte bulunacağınız zaman, gmail.com veya yahoo.com gibi genel bir adresten e-posta alırlarsa, sizi ciddiye almazlar. Öte yandan, kurumsal bir e-posta adresi güvenilirlik sağlar. Böylece, müşterileriniz sizinle iş yapmaya daha açık olur.

Başka bir deyişle, kurumsal e-posta adresi size Hotmail.com (veya Gmail.com vb.) gibi bir e-posta adresinin sağlayamadığı ekstra güvenilirliği sağlar.

4. Daha güvenilirdir
İşletme yazışmaları özel e-posta iletişiminden farklıdır. Spam sorunları ve veri ihlalleri işinize ciddi zararlar verebilir, bu nedenle böyle bir duruma düşmekten kaçınmanız gerekir. Uzman Posta gibi e-posta servis sağlayıcıları, iş iletişiminizi güvende tutmak için genellikle daha gelişmiş güvenlik teknolojilerine sahiptir.

 

Kurumsal E-Posta Hizmetinin Avantajları Nelerdir?
Kurumsal e-posta hizmeti, ücretsiz e-posta veya herhangi bir hosting firmasının sunduğu e-posta servislerinin aksine, gelişmiş e-posta yönetimi çözümleriyle çalışmanızı sağlar ve size birçok avantaj sunar.

Şimdi adım adım; yerli, güvenli ve bütçe dostu Kurumsal Posta’nın size sunduğu avantajları inceleyelim.

1. Dinamik ve Esnek Kota: Ücretsiz e-posta servis sağlayıcıları ve hosting aldıktan sonra size standart bir e-posta hizmeti sunan web hosting firmaları, size belirli bir depolama alanı verir. Kurumsal posta ise, dinamik ve esnek kota özelliğini tüm kurumsal e-posta paketlerinde size sunar. İhtiyacınız artığında kotanız dolmadan sizi uyaran ve dolunca kotası otomatik artan e-posta kutuları, size daha fazla depolama alanı sağlar. Bu özellik sayesinde depolama alanınız asla dolmaz ve e-posta almaya devam edebilirsiniz.

2. Gelişmiş Spam ve Virüs Koruma: Kurumsal e-posta hesabınızı kötü amaçlı yazılım ve spam’den korur. E-posta’larınızı; güncel filtreler, sizin belirlediğiniz kurallar ve gelişmiş anti-spam servisi ile güvenceye alır.

3. Outlook vb. Mail Programları ile %100 Uyum:  e-posta trafiğinizi Outlook, MacOS Mail, IOS ve Android gibi alıştığınız ortamlarda kullanmaya devam ederken; gelişmiş yönetim paneli sayesinde farklı hesaplara farklı yetkilendirmeler tanımlayabilir, e-posta trafiğinizi raporlayabilir, yeni giden ve gelen e-posta kuralları oluşturabilir, hesap şifrelerini SMS ile dağıtabilir, yedeklerinizi, arşiv alanlarınızı yönetebilir ve otomatik yanıtlama, harici e-posta hesabına yönlendirme, adres defteri ve takvim oluşturma gibi pek çok özelliği, kullanıcı dostu ve tamamen Türkçe arayüz üzerinden kolayca yönetebilirsiniz.

4. Güvenlik: Kurumsal e-posta sağlayıcınızı seçerken sadece altyapıyı değil, güvenlik önlemlerinin yetkinliği ve güncelliği de göz önünde bulundurmanız gerekir. Gelişmiş karantina özelliği, çoklu doğrulama, akıllı tespit yöntemleri, global veri tabanı ve çok dilli kullanım gibi özellikleriyle güvenliği en öncelikli bileşen haline getirmiştir.

5. Sürekli ve Kesintisiz Erişim: Tek amacı hiçbir kesinti olmadan %100 süreklilikte servis vermek olan e-posta’larınıza web’den ya da mobil cihazınızdan 7×24 kesintisiz erişim sağlar.

6. Premium E-posta Özellikleri: Uzman Posta ile sunulan tüm özelliklere ek olarak; ‘Kişisel ve Ortak Takvim, Kişisel ve Ortak Adres Defteri, Görev Yönetimi, CalDAV & CardDAV Desteği, E-posta Gönderi Takibi ve Silinmiş E-posta Kurtarma’ gibi premium e-posta özelliklerinden de faydalanabilirsiniz.

7. Maliyet: Kurum içi e-posta sistemlerinde; sunucular, güvenlik önlemleri ve teknik ekip için ek kaynaklar harcamanız gerekir. Fakat Uzman Posta gibi deneyimli, referanslı ve yetkin bulut servis sağlayıcıları, sizi risk maliyetlerinden ve ekstra veri harcamalarından kurtararak, çok uygun maliyetler karşılığında kurumsal e-posta hizmetinden yararlanmanızı sağlar

8. Ücretsiz Taşıma ve DNS Desteği: Uzman Posta tecrübeli ekibiyle, kurumsal e-posta’larınızı hiçbir veri kaybı ve kesinti yaşatmadan ücretsiz taşır.

Kurumsal E-Posta Nedir?
Kurumsal e-posta (mail) sahip olduğunuz şirkete ait web projesinin alan adı uzantısını içeren mail adreslerine verilen isimdir. Temel olarak ise kurumsal e-posta adresleri; şirket içinde çalışanların isim.soyisim@firmaismi.com biçimde düzenlenir. Aynı zamanda operasyonel işler için de örneğin; muhasebe departmanı için muhasebe@firmaisimi.com, destek hizmetleri için destek@firmaismi.com ya da genel olarak bilgi@firmaismi.com şeklinde oluşturulabilir.

Kurumsal E-Posta Adresi Nasıl Alınır?
Kurumsal e-posta adresine sahip olabilmek için öncelikle bir domaine sahip olmanız gerekiyor. Alan adı kaydınızı yaptırdıktan sonra; bir e-posta hosting sağlayıcı seçmelisiniz. Söz konusu 2 adımı gerçekleştirdikten sonra e-posta hizmetlerinizi kolaylıkla kurabilirsiniz. E-posta hizmetlerinizi kurduktan sonra; kurumsal e-posta adreslerini yapılandırma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekilde sıralanabilir;

Kurumsal yapıda aktif rol alan kişilerin belirlenmesi,
Kurumsal e-posta zinciri içinde genel adresleri belirleyin, örneğin bilgi@firmaismi.com, destek@firmismi.com şeklinde,
Kurumsal e-postalar tarafından kullanılacak e-posta imzalarını hazırlayın.
Yukarıda sıralanan tüm işlemleri tamamladığınızda artık kurumsal e-posta istemcisini kurabilirsiniz.

Kurumsal E-Posta İstemcisi Nasıl Kurulur?
Kurumsal e-posta istemcisi bir diğer ismiyle Mail okuyucusu olarak da bilinen programlar sayesinde mail trafiğinizi çok daha profesyonel ve hızlı biçimde yönetebilirsiniz. Dünya çapında en popüler istemciler arasında Thunderbird ve Mac Mail gösteriliyor. Söz konusu iki istemciyi kullandığınız cihazların temel özelliklerine göre kullanabilirsiniz.

İsimleri farklı olsa da tüm e-posta istemcileri benzer bir biçimde kurulur;

Hesaplar sekmesinden e-posta tuşuna basın,
İlk olarak genel bilgilerinizi; adınız, e-mail adresiniz ve parolanızı girin,
Gelen posta kutusu sunucusu kısmına adresleri ve portları yazın,
Giden posta kutusu sunucusu kısmında adresleri ve portları yazın.

Kurumsal E-Posta Sahibi Olmanın Avantajları ve Faydaları Nelerdir?

Kurumsal e-posta hesabına sahip olmak, şirketinize pek çok farklı avantaj ve fayda sağlar. Tüm bu faydaları maddeler halinde sıralamak gerekirse;

Kurumsal bir yapıya sahipseniz, şirket web projenizin uzantısına sahip bir e-posta ile mail göndermek, firmaların ve müşterilerin size olan güvenini arttırır.
İşletmenizi şirketinizin web sayfasına göz atmasına destek olur, mail uzantınız üzerinden sahip olduğunuz web projesinin de tanınmasını sağlarsınız.
Kurum içi yazışmalarda kontrolü ve güvenliği üst düzeye çıkarır. Tüm kurum içi yazışmaları tek bir noktada toplayabilir, dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.
İyi Bir Kurumsal E-Posta Performansı İçin Tavsiyeler
Kurumsal e-posta adresiniz üzerinden potansiyel müşteri hedef kitlesine başarılı biçimde erişebilmek için dikkat etmeniz gerekenleri sizin için sıraladık;

Konu satırlarına önem verin ve etkili bir konu başlığı oluşturmak için kreatif düşünün. Unutmayın ki, e-posta kullanıcılarının yüzde 70’i posta kutularına gelen maillerin konularına bakarak e-postayı istenmeyen kutularına gönderiyor,
E-postalarınızı mümkün olduğunca kişiselleştirin. Bunun için müşterilerinizi iyi tanımanız gerektiğini unutmayın. Uygun olması halinde kişi isimlerini yazı gövdesinde ve başlıklarda kullanmaya özen gösterin,
Mobil üzerinden mail okunma oranları hızla artıyor. Bu nedenle mobil dostu bir mail sistemi kurgulamaya dikkat edin. Aynı zamanda mail göndermeden önce test yapmayı da unutmayın. Mailinizin mobilde nasıl göründüğünü kontrol edin.

 

A’ dan Z ‘ ye

Şeyhsinan Mah. Hacı Salih SK. no:8 Çorlu da bulunan firmamız; Çerkezköy, Ergene, Lüleburgaz, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ bölgelerinde ki müşterilerine; fabrika, ticarethane, üretimhane, kobi, orta/büyük/küçük işletmelere; Bilgisayar Ürünleri Servis ve Hizmetleri, Sektörel Yazılım Çözümleri, ERP/MRP Yazılım Çözümleri/Barkod Sistemleri, Pc, Sunucu , Cisco Modem ,LAN, WAN, Wireless ve Anahtar Teslim Data Center Kurulumları, Network Sistemleri Kurulum ve Servis hizmetleri, Fiber Optik Kablolama, Fiber Optik Fusion Sonlandırma, OTDR İşçilikleri, Data Kablolama, Data Sonlandırma, Data Test, Data Etiketleme, Kabinet Montaj, Data Center Uygulamaları, Wireless Teknolojileri, Aktif Cihaz konfigürasyon, IP kamera Sistemleri, IP Telefon sistemleri ve Bilişim Ürünleri gibi konularda hizmet vermektedir..

 • LAPTOP TAMİRİ
 • EKRAN TAMİRİ
 • TABLET TAMİRİ
 • YAZICI TAMİRİ
 • MASAÜSTÜ PC TAMİRİ
 • ANA KART TAMİRİ
 • YEDEK ALMA
 • VERİ KURTARMA
 • KAMERA SİSTEMİ
 • NETWORK
 • GÜVENLİK DUVARI
 • MİKROTİK FİREWALL
 • BARKOD SİSTEMİ

 

Kapsamlı hizmetlerimiz arasında teknik telefon desteği, uzaktan çevrimiçi destek, acil durum yerinde destek, danışmanlık, proje planlama ve uygulama, donanım ve yazılım satışları, özel yazılım ve web uygulamaları ve günlük ağ yönetimi ve servisi bulunmaktadır.

İletişim

Aşağıda bulunan iletişim bilgileri ile bize doğrudan ulaşabilir yada iletişim formunu doldurarak bize mesaj bırakabilirsin. - Adres: Şeyh Sinan, Mah. /A, Hacı Salih Sk. No:8, 59860 Çorlu / Tekirdağ
  captcha