Akıllı Ev Sistemleri Nedir?

Akıllı ev sistemleri günümüzde popülaritesini arttırmakta olup her geçen gün hayatımıza entegre olmaya devam etmektedir. Akıllı ev sistemleri gelecekte de insan hayatının günlük yaşantısına çeşitli hizmetler sunacak, yaşantımıza kolaylıklar sağlayacak, güvenlik ve uzaktan kontrol gibi konularda evlerimizde bize çeşitli fayda sunması planlanan teknoloji sistemidir.

Bir Problem

Bugün ortalama bir evde uzaktan kumanda , hareket dedektörleri veya kendi anahtarları ile kontrol edilen aydınlatma, ısıtma , güvenlik ve diğer tüketici elektroniği de dahil pek çok cihaz bulacaksınız.

Ev sahibinin ihtiyaçlarını karşılamak için bunların birbiri ile iletişime geçmemesi bir problemdir. Özellik olarak akıllı, ama kullanışlı değil.

Her şey Merkezden Yönetilir

İnohom akıllı ev sistemi, diğerleri ile karşılaştırıldığında, bütün bilgilerin toplandığı tek bir merkezden yönetilen bir sistemdir.

Bu şu anlama gelir, hareket dedektörü ve anahtar ile sadece basit bir kontrol olan aydınlatma değil, aynı zamanda alarm sistemi, ısıtma, müzik ve diğer herşey kontrol edilebilir. Böylellikle cihazların etkileşimin gücüne hoş geldin diyebilirsiniz…

Basit Kullanım

İster evden, ister uzaktan sadece bir kaç dokunuşla evin davranışını ve yaşam şeklini değiştirebilirsiniz.

Sezgisel arayüzü sayesinde kolay kullanım sağlar. inohom ile akıllı ev kavramı kullanışlı ve basit bir sistem haline gelir.

Akıllı Otomasyon

İnohom akıllı ev sistemi, evde ve çevresinde meydana gelebilecek, güvenlik ihlalleri, hava koşulları, patlak su boruları ve daha fazlasını gözler, anında otomatik olarak tepki verir.

İnohom Özellikleri

inohom ile akıllanmış bir evde aydınlatma, perde-panjur, ısıtma ve herşeyi anahtarlardan veya akıllı telefonlarınızdan kontrol edebilirsiniz. Ne yapmak istediğinizi bilmeniz yeterli, çünkü o akıllı bir sistem.

Aydınlatma Yönetimi

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren yeniliklerden biri olan led aydınlatma, bilindiği gibi enerjiyi daha verimli kullanarak aydınlatma sağlamaktadır.

inohom parlaklık değeri ayarlanabilen led aydınlatma ürünleri ile tam uyumlu çalışarak aydınlatma miktarını gerektiği kadar ayarlamanızı sağlar. Ayrıca ortam aydınlığı, zaman ve senaryoya bağlı olarak çalışabilen aydınlatma yönetimi sayesinde, enerji tüketimini minimum seviyeye çekerek tasarruf etmenizi sağlar.

Esnek Senaryo Yönetimi

inohom akıllı ev sistemi, diğer basit kumanda tekniklerinden farklı olarak esnek senaryo yönetimi sağlar. Oluşturulan senaryolar sayesinde, tek bir dokunuşla veya otomatik olarak pek çok sistemin çalışma şeklini ve sıralamasının kontrol edebilirsiniz. Mesela “İŞ” senaryosu ile hafta içi sabah 7:30′ da alarm çalar, güvenlik sistemi devreden çıkarılır, perdeler açılır, harekete duyarlı aydınlatmalar kapatılır, kahve makineniz çalışır, tv de sevdiğiniz haber kanalı açılır…

Bir haftalığına tatile gideceğinizi düşünün, tüm hazırlıkları yaptınız ve evden çıkarken “TATİL” senaryosunu aktifleştirdiniz. inohom sizin yerinize alarmı kurar, priz enerjilerini kapatır (buzdolabı hariç), aydınlatmaları kapatır, su ve gaz giriş vanalarını kapatır, otomatik sulama sistemini devreye alır.

Enerji Tasarrufu

inohom akıllı ev sistemleri; güvenlik ve konforunuzdan taviz vermeden, led aydınlatma armatürlerinizi, harekete duyarlı sensörler ve zamana bağlı senaryolar ile yöneterek, en iyi aydınlatmayı en az enerjiyi tüketerek sağlar.

Isıtma ve soğutma sistemlerinde %30’a varan oranlarda tasarruf sağlar.

Toprak nemini, hava sıcaklığını ve güneş doğuş-batış saatlerini göz önünde bulunduran sulama sistemi, en az su tüketimi ile bitkilerinizi sular.

İnohom Ürünleri

Nova Panel N7

İnohom Nova Panel N7 evinizi tek başına yönetebilecek özelliklere sahiptir. İklimlendirme, aydınlatma, perde-panjur, sulama, güvenlik, enerji yönetmi gibi temel işlevleri gerçekleştirir. Dahili termostat ve giriş çıkışları ile kontrol gerçekleştirebilir. Kablosuz haberleşme özelliği ile diğer inohom ürünlerinin yönetilmesini ve izlenmesini sağlar. Dahili server’ı ile evinizin uzaktan mobil cihazlarla yönetilmesini sağlar. İnterkom özelliği ile dış panel, daireler arası ve güvenlik vb. noktalarıyla görüşmenizi sağlar. UPS özelliği ile elektrik kesilmesinde çalışmaya devam ederken sensörleri besleyerek güvenliğin devam etmesini sağlar.

Nova Panel H10

İnohom Nova Panel PAN19H1 evinizi tek başına yönetebilecek özelliklere sahiptir. İklimlendirme, aydınlatma perde-panjur, sulama, güvenlik, enerji yönetim gibi temel işlevler gerçekleştirir. Dahili termostat ve giriş çıkışları ile kontrol gerçekleştirebilir. Kablosuz haberleşme özellği ile diğer inohom ürünlerinin yönetlmesini ve izlenmesini sağlar. Dahili server’ı ile evnizin uzaktan mobil cihazlarla yönetlmesini sağlar. İnterkom özelliği ile dış panel, daireler arası ve güvenlik vb. noktalarıyla görüşmenizi sağlar.

Nova Panel H7

İnohom Nova Panel PAN19H7 evinizi tek başına yönetebilecek özelliklere sahiptir. İklimlendirme, aydınlatma, perde-panjur, sulama, güvenlik, enerji yönetmi gibi temel işlevleri gerçekleştirir. Dahili termostat ve giriş çıkışları ile kontrol gerçekleştirebilir. Kablosuz haberleşme özelliği ile diğer inohom ürünlerinin yönetilmesini ve izlenmesini sağlar. Dahili server’ı ile evnizin uzaktan mobil cihazlarla yönetilmesini sağlar. İnterkom özellği ile dış panel, daireler arası ve güvenlik vb. noktalarıyla görüşmenizi sağlar.

Nova Panel V7

İnohom Nova Panel PAN19V7 evinizi tek başına yönetebilecek özelliklere sahiptir. İklimlendirme, aydınlatma, perde-panjur, sulama, güvenlik, enerji yönetmi gibi temel işlevleri gerçekleştirir. Dahili termostat ve giriş çıkışları ile kontrol gerçekleştirebilir. Kablosuz haberleşme özelliği ile diğer inohom ürünlerinin yönetilmesini ve izlenmesini sağlar. Dahili server’ı ile evinizin uzaktan mobil cihazlarla yönetilmesini sağlar. İnterkom özelliği ile dış panel, daireler arası ve güvenlik vb. noktalarıyla görüşmenizi sağlar.

Home Manager

İnohom Ev Yönetcisi SRV1710 kablosuz haberleşme özellği sayesinde diğer inohom ürünleriyle haberleşerek evinizi yönetebilir. İklimlendirme, aydınlatma, perde-panjur, sulama, güvenlik, enerji yönetim, medya cihazlarının kontrolü gibi temel işlevleri gerçekleştirir. Dahili server’ı sayesinde, internet bağlantısı gerçekleştrildiği taktirde evinizin veya ofisinizin uzaktan mobil cihazlar ve bilgisayar üzerinden yönetilmesini sağlar. İnohom Ev Yönetcisi sayesinde diğer cihazlara farklı görevler atanabilir. Giriş ve çıkışlarına verilen görevler;

ve Tekirdağ’ da Aksiyon Bilişim tarafından sağlanır. Bu işlem devreye alma programına sahip eğitimli teknik personel tarafından yapılır.

İletişim

Aşağıda bulunan iletişim bilgileri ile bize doğrudan ulaşabilir yada iletişim formunu doldurarak bize mesaj bırakabilirsin. - Adres: Şeyh Sinan, Mah. /A, Hacı Salih Sk. No:8, 59860 Çorlu / Tekirdağ
    captcha